Konferencja naukowa Udary w Wielkopolsce 2017

24 sierpnia 2017
Logo Patronat honorowy Prezydenta Miasta Poznania Logo szpitala im. Józefa Strusia w Poznaniu logo firmy Boehringer Ingelheim

Urząd Miasta Poznań wraz z Wielospecjalistycznym Szpitalem Miejskim im Józefa Strusia w Poznaniu oraz Firmą Boehringer-Ingelheim zapraszają do wzięcia udziału w konferencji naukowej pt: Udary w Wielkopolsce 2017

Urząd Miasta Poznań

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im Józefa Strusia w Poznaniu

Firma Boehringer-Ingelheim

zapraszają do wzięcia udziału w konferencji naukowej pt:

Udary w Wielkopolsce 2017

Konferencja odbędzie się 11 września 2017 r. w Urzędzie Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17

Sala Biała o godzinie 15:00

Konferencja „Udary w Wielkopolsce 2017”

11.09.2017 r. (poniedziałek)

Sesja I

15:00 – Otwarcie konferencji

15:15 – Prof. dr hab. n. med. Radosław Kazimierski „Co to jest udar? Postępy w diagnostyce i leczeniu w zarysie” (20 min.)

15:35 – dr n. med. Artur Drużdż „Aktualny stan organizacyjny diagnostyki i leczenia poszczególnych faz udaru mózgu” (20 min.)

15:55 – Prof. dr hab. Jerzy Robert Ładny „Chory z udarem mózgu w oddziałach SOR i fazie przedszpitalnej – optymalne postępowanie” (20 min.)

16:15 – Prof. Dr hab. n. med. Radosław Kazimierski „Główne przyczyny udaru, profilaktyka pierwotna i wtórna” (20 min.)

16:35- 16:45 Panel Dyskusyjny

Przerwa – lunch (30 min)

Sesja II

17:15 – dr Jarosław Wronka „Rzadkie przyczyny udarów i ich możliwa profilaktyka” (15 min.)

17:30 – dr n. med. Adrian Dąbrowski „Wewnątrznaczyniowe leczenie ostrej fazy udaru niedokrwiennego mózgu – czyli jak dogonić strusia pędziwiatra” (15 min.)

17:45 – dr hab. n med. Adam Kobayashi „Leczenie udarów mózgu według najnowszych doniesień ESO” (20 min.)

18:05 – dr n. med. Katarzyna Hojan „Rehabilitacja po udrze: dla kogo, gdzie, i jak długo?” (20 min.)

18:25 – dr n. med. Artur Drużdż – „Programy terapeutyczne wspomagające rehabilitację pacjentów po udarach mózgu” – (10 min. )

18:35 Panel dyskusyjny

18:45 Zakończenie konferencji

Konferencja ma na celu zwiększenie świadomości na temat bardzo niebezpiecznego schorzenia jakim jest udar mózgu. Liczba zachorowań w Polsce na przestrzeni lat stale wzrasta (rok 1990 – 60000 chorych, rok 2014 – 89912 chorych).

Jesteśmy przekonani, że wspólnie z Państwem wypracujemy strategię, która przełoży się na jeszcze lepsza diagnostykę i leczenie udarów. Serdecznie zapraszamy na konferencję lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarki, rehabilitantów, studentów medycyny oraz osoby dla których temat udarów jest ważny!

Posted in Aktualności by Maciej Domański