38th ISICEM Bruksela

4 kwietnia 2018

W dniach 20-23 marca 2018r dwoje lekarzy anestezjologów z naszego oddziału wzięło udział w międzynarodowym sympozjum dotyczącym intensywnej terapii i medycyny ratunkowej. Celem 4-dniowej konferencji było przekazanie uczestnikom aktualnej wiedzy, wyników badań klinicznych oraz standardów postępowania u pacjentów wymagających intensywnej opieki.

Na 11 salach wykładowych około 6200 uczestników z całego świata brało udział w obradach Kongresu. Nasi koledzy szczególnie interesowali się wykładami dotyczącymi opieki nad pacjentami kwalifikowanymi oraz po operacjach kardiochirurgicznych. Zdobycie aktualnych wiadomości, wymiana doświadczeń z lekarzami praktykującymi w innych ośrodkach zaowocuje wykorzystaniem tej wiedzy w codziennej opiece nad naszymi pacjentami.

Posted in Aktualności O. Kardiochirurgii by Szymon Wyczałek