32 Zjazd Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Serca i Torakochirurgów (EACTS) w Mediolanie

24 października 2018

W dniach 18-20 października 2018r. w Centrum Kongresowym w Mediolanie we Włoszech odbył się 32 Zjazd Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Serca i Torakochirurgów (EACTS). W wydarzeniu tym uczestniczyło trzech lekarzy z Oddziału Kardiochirurgii naszego Szpitala: dr n. med. Krzysztof Greberski, dr n. med. Cezary Danielecki oraz dr n. med. Marek Bartkowiak. Zjazdy te wskazują kierunki rozwoju współczesnej kardiochirurgii. Liczne sesje naukowe, oraz tzw. Techno – Collage czyli pokazywane na żywo innowacyjne zabiegi z sal operacyjnych wiodących europejskich oddziałów chirurgii serca i naczyń przyciągnęły kilka tysięcy uczestników. Bez wątpienia możliwość obserwowania i wymiany uwag z kardiochirurgami z całego świata przekładać się będzie na wdrożenie w naszym oddziale najnowszych trendów wpływających na optymalny sposób operowania oraz bezpieczeństwo hospitalizowanych u nas pacjentów.

Posted in Aktualności, Aktualności O. Kardiochirurgii by Szymon Wyczałek