I Spotkanie Sekcji Kardiochirurgii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

17 czerwca 2019

W dniach 14-15.06.2019 w Białymstoku odbyło się I Spotkanie Sekcji Kardiochirurgii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Wykład inauguracyjny, wraz z Prezesem-elektem PTK Prof Adamem Witkowskim, pt „Pełna tętnicza rewaskularyzacja. Czy możliwa?” wygłosił ordynator oddziału kardiochirurgii naszego szpitala Dr hab. med. Paweł Bugajski.

Było to niezwykłe spotkanie. Zgromadziło w jednym miejscu kardiologów, kardiologów interwencyjnych, kardiochirurgów, chirurgów naczyniowych zarówno z kraju jak i zagranicy. Podejmowane tematy przedstawiane były z punktu widzenia różnych specjalistów. Ciekawe, ożywione dyskusje owocowały wymianą poglądów dotyczących leczenia pacjentów ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Z pewnością część zdobytej w ten sposób wiedzy uda nam się wykorzystać dla dobra naszych pacjentów.

Posted in Aktualności, Aktualności O. Kardiochirurgii by Szymon Wyczałek