PREVENA EXPERTS MEETING, BUDAPEST 7-8.11.2019 | INCISIONAL NPWT MEETING, WARSAW 15-16.11.2019

19 listopada 2019

W dniach 7-8.11.2019 w Budapeszcie oraz 15-16.11.2019 w Józefowie k.Warszawy odbyły się dwa spotkania o podobnej tematyce, dotyczące terapii podciśnieniowej rany zamkniętej (ciNPWT- closed incision Negative Pressure Wound Therapy). Jednym z uczestników i prelegentów spotkania w Polsce był lekarz z naszego oddziału, Dr Karol Buszkiewicz.

Ten rodzaj wykorzystania ujemnego ciśnienia na zamkniętą ranę powoduję szybsze gojenie się, mniejsze dolegliwości bólowe a także mniejszą ilość efektów niepożądanych upośledzonego gojenia. Podkreślane były także aspekty ekonomiczne tego rodzaju postępowania. Prewencja pierwotna zakażenia miejsca operowanego pozwala na bardzo duże potencjalne oszczędności. Leczenie zakażenia miejsca operowanego nierzadko powoduje generowanie ogromnych, niepotrzebnych kosztów związanych z drogim leczeniem i przedłużonym pobytem szpitalnym.

Spotkanie było także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poglądów na temat leczenia ran i prewencji zakażenia miejsca operowanego.

Posted in Aktualności, Aktualności O. Kardiochirurgii by Szymon Wyczałek