Wyszukiwanie treści
Szukaj

PREVENA EXPERTS MEETING, BUDAPEST 7-8.11.2019 | INCISIONAL NPWT MEETING, WARSAW 15-16.11.2019

19 listopada 2019

W dniach 7-8.11.2019 w Budapeszcie oraz 15-16.11.2019 w Józefowie k.Warszawy odbyły się dwa spotkania o podobnej tematyce, dotyczące terapii podciśnieniowej rany zamkniętej (ciNPWT- closed incision Negative Pressure Wound Therapy). Jednym z uczestników i prelegentów spotkania w Polsce był lekarz z naszego oddziału, Dr Karol Buszkiewicz.

Ten rodzaj wykorzystania ujemnego ciśnienia na zamkniętą ranę powoduję szybsze gojenie się, mniejsze dolegliwości bólowe a także mniejszą ilość efektów niepożądanych upośledzonego gojenia. Podkreślane były także aspekty ekonomiczne tego rodzaju postępowania. Prewencja pierwotna zakażenia miejsca operowanego pozwala na bardzo duże potencjalne oszczędności. Leczenie zakażenia miejsca operowanego nierzadko powoduje generowanie ogromnych, niepotrzebnych kosztów związanych z drogim leczeniem i przedłużonym pobytem szpitalnym.

Spotkanie było także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poglądów na temat leczenia ran i prewencji zakażenia miejsca operowanego.

 

Posted in Aktualności, Aktualności O. Kardiochirurgii by Szymon Wyczałek

Od dnia 13.03.2020 r. Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej nie przyjmuje pacjentów ambulatoryjnych!

W związku ze zmianą profilu Szpitala na jednoprofilowy Szpital Zakaźny dedykowany dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, uprzejmie prosimy, aby na Szpitalny Oddział Ratunkowy zgłaszali się wyłącznie pacjenci którzy zauważyli u siebie następujące objawy:

– nagłe podwyższenie temperatury ciała,
– nagłe wystąpienie uporczywego, narastającego kaszlu,
– uczucie duszności,
– towarzyszące powyższym bóle mięśni,
– towarzyszące powyższym uczucie rozbicia i osłabienia.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i przeciwdziałaniem COVID-19 w dniu 16 marca 2020 r. poleceniem Wojewody Wielkopolskiego Szpital przy ul. Szwajcarskiej 3 został zobowiązany do zmiany profilu działalności na jednoprofilowy szpital zakaźny, dedykowany dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych koronawirusem SARS–CoV–2 dla województwa wielkopolskiego.

 

W świetle powyższego Pacjenci oczekujący na przyjęcie do poradni specjalistycznych (wyznaczony termin na liście osób oczekujących) w WIELOSPECJALISTYCZNYM SZPITALU MIEJSKIM IM. JÓZEFA STRUSIA przy ul. Szwajcarskiej 3 z przyczyn, o których mowa wyżej nie będą mogli być przyjęci.

 

Jednocześnie Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że każdy pacjent, który korzystał wcześniej z ambulatoryjnych świadczeń opieki zdrowotnej w ww. Szpitalu, ma prawo w sytuacjach pilnych, celem zapewnienia niezbędnej kontynuacji leczenia do korzystania ze świadczeń w innej placówce realizującej tożsame świadczenia, która ma podpisaną umowę z NFZ, bez konieczności przedłożenia wymaganego skierowania. Wskazane jest natomiast zabranie ze sobą dokumentacji medycznej z dotychczasowego leczenia w poradni, jeśli pacjent takie dokumenty posiada w domu.