22 października 2020

W ostatnich dniach na portalu społecznościowym Facebook przez jednego z użytkowników został opublikowany film, uwidaczniający wejście główne do naszego Szpitala wraz ze słyszalnym komentarzem osoby nagrywającej, odnoszącym się do działalności Szpitala, zachowania pracowników Szpitala oraz pojazdów pogotowia ratunkowego, podjeżdżających pod Szpital.

Chcąc zaprzestać dezinformacji oraz dalszego rozpowszechniania nieprawdziwych danych wyjaśniamy, że uwidocznione na nagraniu wejście nie stanowi podjazdu dla karetek z pacjentami, który znajduje się z innej strony budynku Szpitala, a którego nagranie nie obejmuje.

Zespoły ratownictwa medycznego używają sygnałów dźwiękowych i świetlnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Zapewniamy, że cały personel medyczny Szpitala oraz pogotowia ratunkowego wykonuje swoje działania związane ze zwalczaniem epidemii z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem.

Szpital podejmie dalsze kroki prawne względem autora wskazanego nagrania.

Z wyrazami szacunku,

Dyrekcja Szpitala