„COVID CITY: Krzyk i nadzieja” – projekcja audiowizualna o północy z 30 czerwca na 1 lipca

30 czerwca 2021

Z radością i satysfakcją pragniemy zawiadomić Państwa, że powstała w Poznaniu

projekcja audiowizualna zatytułowana:

COVID CITY: Krzyk i nadzieja”

której celem jest wyrażenie podziękowania dla pracowników naszego Szpitala za trud walki
z pandemią COVID – 19.

Autorką tego utworu artystycznego jest Katarzyna Słuchocka, poznańska artystka, doktor habilitowana sztuk plastycznych, będąca profesorem w Katedrze Malarstwa i Sztuk Wizualnych Politechniki Poznańskiej.

Projekcja w sposób symboliczny odzwierciedla emocje towarzyszące nam wszystkim, począwszy od lęku przed nieznanym i niepewnością jutra poprzez strach i przerażenie,
a wreszcie osiągające kulminację, jaką jest triumf nadziei.

Sztuka przekracza granice. Dlatego wypowiedź w jej kategoriach jest głosem naturalnym, głosem wolnym”.

Dzieło Katarzyny Słuchockiej stanowi szczery i pełen ekspresji zapis emocji artystki pragnącej podziękować ludziom z pierwszej linii frontu odzianym w białe kombinezony.

Jako Szpital im. J. Strusia odnosimy się do projektu „Covid City: Krzyk i Nadzieja”
z ogromną życzliwością. Również naszym zdaniem projekt ten stanowi artystyczny wyraz bezgłośnego krzyku chorych i niezniszczalnej nadziei życia.

Wspólnie doceniamy że personel Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu – zbiorowy bohater Covid City – zyskuje społeczne uznanie. Także wyrażone w formie artystycznej.

Dlatego dzisiaj o północy z 30 czerwca na 1 lipca na frontonie naszego Szpitala będzie miała miejsce niezwykła projekcja audiowizualana.

To zdarzenie bez precedensu w Polsce.

Będzie to pokaz dzieła artystycznego bez publiczności. Jego celem jest ukazanie symbolicznego momentu powrotu Szpitala do jego „wielospecjalistycznych korzeni”,
po skutecznym wypełnieniu misji antykowidowej.

Posted in Aktualności, Bez kategorii by Paweł Głuszak

Punkt  szczepień przy Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia z ZOL SP ZOZ w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej 3 informuje, że 25 września br. w godzinach od 11:00 do 16:00 będzie wykonywać szczepienia bez wcześniejszej rejestracji następującymi preparatami:

–  Pfizer – pierwsza i druga dawka,

–  Johnson & Johnson – szczepionka jednodawkowa,

–  AstraZeneca – druga dawka (zapraszamy nauczycieli, którzy nie zaszczepili się drugą dawką).

Zapraszamy niezaszczepione osoby dorosłe, rodziców z dziećmi oraz obcokrajowców.

Miejsce realizacji szczepień wejście główne do Szpitala.