„COVID CITY: Krzyk i Nadzieja”

8 lipca 2021

„Czerwień będąca przewodnią i główną składową projekcji audiowizualnej, kojarzona może być z ostrzeżeniem, z alarmem,
z energią lub jej brakiem, wreszcie z najważniejszym nośnikiem życia, jakim jest krew”.

O północy z 30 czerwca na 1 lipca br. miało miejsce niezwykłe zdarzenie w historii najnowszej Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Projekcja audiowizualna „COVID CITY: Krzyk i Nadzieja”, utwór artystyczny autorstwa prof. Katarzyny Słuchockiej, będący w jej zamiarze wyrazem hołdu dla lekarzy, pielęgniarek i całego personelu „Strusia”, została wyświetlona na frontonie budynku Szpitala.

Termin i godzina projekcji nie były przypadkowe. Stanowiły symboliczny powrót naszego Szpitala do jego wielospecjalistycznych korzeni,
po długotrwałych, wielomiesięcznych zmaganiach z pandemią COVID – 19.

Twórczynią dzieła cechującego się ogromną ekspresją i prowokującego skojarzenia ograniczone jedynie wyobraźnią, jest dr hab. inż. arch. Katarzyna Słuchocka, prof. PP, z Instytutu Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

„Idea złożenia podziękowań dla pracowników służby zdrowia, za ich ciężką pracę, trud, poświęcenie, zrodziła się z osobistych przeżyć, w okresie, w którym pandemia covid’2019 zaczynała rządzić światem. Bliskie sąsiedztwo budynków przekształconych w jednoimienny Szpital Miejski im. Józefa Strusia, zapadło głęboko w moją świadomość, niosąc za sobą bagaż przeżyć, które powodują

w człowieku nieodwracalne wręcz zmiany. Strach, lęk przed nieznanym, przerażenie, to towarzyszące nam na co dzień emocje. Zasypianie budzenie się z dźwiękami pędzących na sygnale karetek, widok lekarzy i sanitariuszy, którzy jak bezimienne postaci wyruszali w podróż życia…

To wspomnienia, do dziś głęboko zakorzenione i poruszające uczucia”. /Katarzyna Słuchocka/

Dyrekcja Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu ma zaszczyt złożyć podziękowanie Pani Profesor Katarzynie Słuchockiej za jej, obrazujący głębię przeżyć i doznań, projekt audiowizualny.

Jesteśmy wdzięczni Jego Magnificencji, Rektorowi Politechniki Poznańskiej, prof. dr hab. Teofilowi Jesionowskiemu za objęcie honorowym patronatem tego niecodziennego, nie tylko w Poznaniu, wydarzenia artystycznego.

Dziękujemy licznie przybyłym dziennikarzom i fotoreporterom.

GALERIA:

Posted in Aktualności by Paweł Głuszak

Punkt  szczepień przy Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia z ZOL SP ZOZ w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej 3 informuje, że 25 września br. w godzinach od 11:00 do 16:00 będzie wykonywać szczepienia bez wcześniejszej rejestracji następującymi preparatami:

–  Pfizer – pierwsza i druga dawka,

–  Johnson & Johnson – szczepionka jednodawkowa,

–  AstraZeneca – druga dawka (zapraszamy nauczycieli, którzy nie zaszczepili się drugą dawką).

Zapraszamy niezaszczepione osoby dorosłe, rodziców z dziećmi oraz obcokrajowców.

Miejsce realizacji szczepień wejście główne do Szpitala.