Mali pomocnicy św. Mikołaja w Szpitalu im. J. Strusia

23 grudnia 2021

Radość i łzy szczęścia, a wszystko przez wyjątkowe prezenty, które najmłodsi przekazali z potrzeby serca Pielęgniarkom.

Dzieci z klasy 5B Szkoły Podstawowej numer 48 im. Generała Oswalda Franka na poznańskich Naramowicach postanowiły, że w tym roku zamiast przygotowania prezentów gwiazdkowych dla siebie, przeznaczą zebrane pieniądze na upominki świąteczne dla Pań Pielęgniarek naszego szpitala. Klasa licząca 19 osób wraz z wychowawczynią i wsparciem rodziców zaangażowała się w przygotowanie prezentów.

Dzień wręczenia był wyjątkowy. Radości i wzruszenia nie było końca. Pielęgniarki ze łzami w oczach przyjmowały prezenty i życzenia świąteczne od najmłodszych darczyńców. Dzieci były równie szczęśliwe przekazując świąteczne paczki.

Niestety cała klasa nie mogła uczestniczyć w przekazaniu upominków. Godnie reprezentowała ją 4-osobowa delegacja wraz z opiekunami.

W paczkach znalazły się termiczne kubki, butelki na wodę, kawa, herbata i słodycze. Wszystkie upominki przekazano głównie pielęgniarkom z oddziałów covidowych. Dla wszystkich małych darczyńców oraz ich wychowawcy również przygotowano słodkie upominki oraz specjalne podziękowania i gratulacje od Dyrekcji szpitala.

Jak powiedziała mała Zuzanna: „dawać prezenty to jest radość. Dawanie jest równie fajne jak dostawanie, a nawet fajniejsze”.

Posted in Aktualności by Paweł Głuszak