Wyszukiwanie treści
Szukaj

KONFERENCJA PRASOWA „STRUŚ” WSPIERA UKRAINĘ. KWIATY ŻYCIA

17 marca 2022

”W walce ze śmiercią, rozkwitają najpiękniejsze kwiaty życia”

(Mahatma Gandhi)

KONFERENCJA PRASOWA

„STRUŚ” WSPIERA UKRAINĘ. KWIATY ŻYCIA

 

Lek. med. Mariusz Stawiński – Zastępca Dyrektora ds. Opieki Medycznej

Leczymy i będziemy leczyć uchodźców z Ukrainy. Podejmujemy się kolejnego zadania i na pewno je wypełnimy tak jak wypełniliśmy to poprzednie, gdy 2 lata temu wybuchła pandemia. Wtedy musieliśmy błyskawicznie przystosować szpital do innej formy funkcjonowania. Zrobiliśmy to w sposób sprawny i szybki. Także i dzisiaj natychmiast reagujemy niosąc pomoc dla Ukrainy. Możemy to uczynić, bowiem jesteśmy szpitalem Wielospecjalistycznym, dysponującym wysoko kwalifikowaną kadrą leczącą pacjentów z różnorodnymi schorzeniami.

 

Dr hab. n. med. Paweł Bugajski – Ordynator Oddziału Kardiochirurgicznego

Nasza kardiochirurgia wykonuje rocznie około 800 operacji serca. Tym razem jednak nie chodzi o operację serca. Chodzi o pomoc niesioną potrzebą serca. Profesor Lubomir Kułyk z Kliniki Kardiochirurgii we Lwowie. Brakuje tam dosłownie wszystkiego. Kardiochirurgia jest dziedziną, która wymaga wysoko specjalistycznego sprzętu. Wysłaliśmy nożyczki, zaciski, specjalistyczne instrumentarium chirurgiczne przygotowane pod kątem próśb pana profesora, a także sprzęt jest potrzebny do przygotowania pacjenta do zabiegu i są to zarówno wkłucia – żeby podawać leki oraz rozwieracze aby dostać się do serca. Wyposażenie, które przekazaliśmy Klinice we Lwowie nie stanowi uszczerbku w pracy naszego oddziału. Natomiast w ogarniętej wojną Ukrainie może okazać się bezcenne.

 

Szanowni Państwo,

W dniu napaści Rosji na Ukrainę natychmiast zgłosiliśmy gotowość leczenia uchodźców, którzy będą wymagali opieki medycznej. W kolejnych dniach personel naszego szpitala, w ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy, zebrał dary – wśród nich niezbędne dla życia artykuły pierwszej potrzeby.

Na ścianie frontowej naszego szpitala widnieją barwy Ukrainy z napisem WSPIERAMY.

W Strusiu już wcześniej pracowali lekarze z Ukrainy, teraz gotowi jesteśmy na zatrudnienie lekarzy, pielęgniarek i personelu pomocniczego we wszystkich oddziałach naszego szpitala.

Transport sprzętu kardiochirurgicznego do szpitala we Lwowie, zainicjowany przez Ordynatora Pawła Bugajskiego, wpisuje się w całokształt naszych działań wspierających Ukrainę.

Konferencja prasowa, która odbyła się 16 marca 2022 roku w naszym szpitalu, pod hasłem „Struś” wspiera Ukrainę. Kwiaty Życia.

Poświęcona była przesłaniu sprzętu kardiochirurgicznego do Kliniki we Lwowie. Pokazaliśmy, że już w tej chwili udzielamy pomocy medycznej, pacjentom z Ukrainy. Znamienną okolicznością jest fakt, że rozmowy dziennikarzy z pacjentami Katią, Haliną i Nikolajem tłumaczyła nasza ukraińska lekarka z Oddziału Wewnętrznego Alona Hulchenko.

W przygotowanie konferencji zaangażowanych było wiele osób.

Dyrekcja Szpitala, Ordynator Oddziału Kardiochirurgii dr hab. n. med. Paweł Bugajski i jego Zespół, Kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych dr n. med. Marcin Żytkiewicz z Zespołem, Ordynator Oddziału Kardiologii dr n. med. Marek Słomczyński z Zespołem.

To ważny czas. Jako szpital udowadniamy, że nie jesteśmy bierni wobec tego, co dzieje się za wschodnią granicą naszego kraju.

Nie chcemy być obojętni. „Struś” zawsze niesie pomoc.

Posted in Aktualności by Szymon Wyczałek