Wyszukiwanie treści
Szukaj

Nowo otwarte poradnie przyszpitalne

19 września 2022

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować, że Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, otwiera kolejne Specjalistyczne Poradnie Przyszpitalne – PORADNIA NEUROCHIRURGICZNA oraz PORADNIA HEPATOLOGICZNA.

Od 1 września 2022 roku uruchomiona zostaje rejestracja do każdej z poradni.

PORADNIA HEPATOLOGICZNA – zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób wątroby.
Chorobami wątroby występującymi najczęściej jest zapalenie spowodowane spożywaniem alkoholu, stłuszczeniem oraz chorobami autoimmunologicznymi.
Dodatkowo Poradnia zajmuje się diagnostyką zmian ogniskowych oraz ich monitorowaniem.
Do poradni specjalistycznej wymagane jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub z innej poradni specjalistycznej (wypis ze szpitala nie jest skierowaniem do poradni).

PORADNIA NEUROCHIRURGICZNA – zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego. Poradnia zajmuje się takimi problemami jak:

– choroby naczyniowe

– choroby nowotworowe ośrodkowego układu nerwowego

– choroby nerwów obwodowych

– choroby zwyrodnieniowe i przeciążeniowe kręgosłupa (złamania kompresyjne, dyskopatia oraz pourazowe)

W trakcie konsultacji neurochirurgicznej specjalista zajmuje się analizą wyników badań obrazowych, zbiera wywiad oraz przeprowadza badanie neurologiczne. Umożliwia to podjęcie decyzji o ewentualnym leczeniu neurochirurgicznym oraz metodach, jakie będą zastosowane. Lekarz może zlecić przeprowadzenie dodatkowych badań, takich jak TK, MRI, USG czy RTG. Metody leczenia podejmowane przez lekarza uzależnione są od schorzenia, z jakim pacjent zgłosił się do poradni oraz jego nasileniem. Mogą być to metody małoinwazyjne, jak również leczenie operacyjne.
Aby umówić się na konsultację u neurochirurga na NFZ konieczne jest skierowanie wystawione np. przez lekarza rodzinnego.

Harmonogram dni oraz godzin obu poradni znajdą Państwo w zakładce SZPITAL – PORADNIE.

Posted in Aktualności by Paweł Albanowski