Wyszukiwanie treści
Szukaj

INNOWACYJNA METODA LECZENIA SCHORZEŃ KRĘGOSŁUPA

6 grudnia 2022

Zespół specjalistów Oddziału Ortopedii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu stosuje innowacyjne leczenie schorzeń kręgosłupa z zastosowaniem małoinwazyjnej metody endoskopowej.

Metoda polega na wprowadzeniu kamery do struktur kręgosłupowych, z zastosowaniem specjalnych narzędzi mikrochirurgicznych. Technika ta możliwa jest dzięki wyposażeniu oddziału w nowoczesny sprzęt endoskopowy dedykowany do chirurgii kręgosłupowej.

Oddział został również wyposażony w specjalistyczny, innowacyjny sprzęt do tzw. radiofrekwencyjnej ablacji zakończeń nerwowych (RFA). Umożliwia to nieinwazyjne leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa. Metoda polega na wprowadzeniu specjalnych sond i niszczeniu prądem wysokiej częstotliwości zakończeń nerwowych odpowiadających za ból. Zabieg jest nieobciążający dla chorych nawet w podeszłym wieku i umożliwia szybki powrót do domu.

Ból kręgosłupa już nie taki straszny. W poznańskim szpitalu lekarze leczą go jednym małoinwazyjnym zabiegiem | Głos Wielkopolski (gloswielkopolski.pl)

Teleskop (tvp.pl)

Puls Dnia ze środy 30 listopada – WTK.PL

Posted in Aktualności by Szymon Wyczałek