Leczenie spastyczności kończyny górnej po udarze mózgu z użyciem toksyny botulinowej typu A (ICD-10 I61, I63, I69)

Karta kwalifikacji do leczenia spastyczności kończyny górnej po udarze mózgu

z użyciem toksyny botulinowej (TB) typu A

Kryteria włączenia

TAK

NIE

Wiek ≥ 18 r.ż.

X

Przebyty udar mózgu (> 3 miesiące) – udokumentowany wypisem ze szpitala (kserokopia)

X

Poudarowa spastyczność kończyny górnej (MAS ≥ 2) = zmodyfikowana skala Ashwortha

(z wyjątkiem utrwalonego przykurczu) – ocena przez lekarza na miejscu

X

Ustalony termin rehabilitacji po 4 tygodniach od podania TB (kserokopia)

X

Skierowanie na Oddział Neurologiczny – celem kwalifikacji do leczenia spastyczności kończyny górnej TB u chorych po udarze mózgu; wymagane rozpoznanie ICD-10 (I61, I63, I69)

Kryteria wyłączenia

NIE

TAK

Nasilone zaburzenia połykania lub oddychania

Ciąża

Miastenia i zespół miasteniczny

X

Przyjmowanie leków hamujących transmisję nerwowo-mięśniową

(np. aminoglikozydy)

X

Objawy uogólnionego lub miejscowego zakażenia

Otępienie (MMSE test ≤ 18 pkt.) – nie dotyczy chorych z afazją

afazja 

INR< 2,5 w dniu podania toksyny botulinowej, w przypadku przyjmowania doustnych antykoagulantów (np. acenocumarol, warfaryna)

(nie podaje)

Prosimy o kontakt telefoniczny w sprawie umówienia się na termin kwalifikacji do programu pod numerem 534 194 843 (Pani Renata Walczak oraz Pani Agnieszka Patrzykont) w godzinach 13:00 – 16:00, w poniedziałki, wtorki i środy.

1,507 total views, 3 views today

Uprzejmie informujemy, że wznowiono działalność Poradni Dermatologicznej, Poradni Okulistycznej oraz Poradni Reumatologicznej. Chętnych pacjentów zapraszamy do kontaktu. Harmonogram dostępny jest w zakładce Poradnie.

W związku z ograniczeniem dostaw szczepionek p. COVID-19 z przykrością informujemy, że terminy szczepień ulegną zmianie.

Informacja o zmianie terminu zostanie przekazana za pośrednictwem platformy e-zdrowie na podany w trakcie rejestracji telefon kontaktowy.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Dyrekcja Szpitala