Wyszukiwanie treści
Szukaj

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie

17 listopada 2022

Zapraszamy na bezpłatne szczepienia przeciw grypie (szczepionka VaxigripTetra)  w naszym Szpitalu dla wszystkich * (informacje poniżej)

W pierwszym tygodniu listopada Ministerstwo Zdrowia odnotowało ponad 100 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Ponad 400 osób z tego powodu trafiło do szpitala.

Wiele wskazuje, że w tym sezonie grypa uderzy znacznie mocniej niż w roku ubiegłym (mówi w rozmowie z Medonetem dr T.Dzieciątkowski, wirusolog)

Najbliższe szczepienia odbędą się 18.11.2022r. Inne terminy do uzgodnienia telefonicznie, obowiązują zapisy. Przed szczepieniem należy wypełnić formularz zamieszczony przed pokojem 107 na I piętrze.

Kordynator szczepień mgr Paweł Augustyniak tel. 691219071

Uwaga:

Program skierowany jest do osób zamieszkujących lub pracujących na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania (Metropolii Poznań) (w wieku od 25 do 64 lat), czyli na terenie Miasta Poznania lub następujących gmin z terenu aglomeracji poznańskiej: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń. Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne.

Program skierowany jest do osób pracujących. Dlaczego ten warunek? Długofalowym efektem Programu ma być wspieranie aktywności zawodowej osób z grupy docelowej i zmniejszenie liczby absencji w pracy, dzięki wynikającemu ze szczepień zmniejszeniu ryzyka zachorowania na grypę lub wystąpienia powikłań pogrypowych.

Do grup ryzyka zachorowań na grypę zaliczyć można:

  • pracowników ochrony zdrowia;

  • urzędników (urzędów miast i gmin, urzędów skarbowych, celnych, ZUS i in.);

  • pracowników handlu;

  • pracowników transportu (m.in. pracowników kolei czy firm komunikacji publicznej);

  • pracowników oświaty i uczelni wyższych.

 

Jeśli spełniasz warunki uczestnictwa w Programie zgłoś się do jednego z Punktów Szczepień.

Posted in Aktualności by Paweł Głuszak