Ponad 21 milionów złotych dla naszego Szpitala!

7 lutego 2023

Ponad 21 milionów złotych, pochodzących ze środków unijnych, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak przyznał Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Miejskiemu im. J. Strusia w Poznaniu. Jak zapowiedział Jan Sawicz – Zastępca Dyrektora ds. Ekonomiczno-Administracyjnych – pieniądze zostaną przeznaczone na zakup robota da Vinci oraz najnowocześniejszego rezonansu magnetycznego. W niedługiej perspektywie pozwoli to na zorganizowanie w naszym Szpitalu Regionalnego Centrum Leczenia Prostaty – co stanowi odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie społeczne na diagnozowanie i leczenie tej choroby.

Robot da Vinci i karetka dla dzieci. Ponad 47 milionów trafi do poznańskich szpitali – Radio Poznań (radiopoznan.fm)

Teleskop: 06.02.2023 godz.18:30 (tvp.pl)

Szpitale z Poznania dostały ponad 47 milionów złotych unijnego wsparcia. Wiemy, na co przeznaczą te pieniądze | Głos Wielkopolski (gloswielkopolski.pl)

Poznańskie szpitale dostaną 47 milionów złotych. To budżet na działania naprawcze po COVID-19 (epoznan.pl)