Innowacyjna endoproteza stawu skokowego

30 maja 2023

29.05.2023r. chirurdzy z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Obrażeń Wielonarządowych Szpitala Miejskiego im. J. Strusia wszczepili czterem osobom innowacyjne endoprotezy stawu skokowego. Pacjenci mogą chodzić i w pełni obciążać kończyny w tym samym dniu, w którym przeszli zabieg. Znikają również dolegliwości bólowe. Naszym chirurgom towarzyszyli zagraniczni specjaliści: dr Yves Stiglitz – ortopeda z Paryża, który od 15 lat zajmuje się wszczepianiem endoprotez oraz włoski inżynier Gennero Rubino – od 30 lat projektujący implanty. Innowacyjność tej metody polega również na tym, że nie wymaga usztywnienia stawu – czyli założenia gipsu ani chodzenia o kulach.

Takie endoprotezy stawu skokowego wszczepiają tylko w kilku miejscach w Polsce. Teraz też w Poznaniu | Głos Wielkopolski (gloswielkopolski.pl)
Opuścili szpital z nowym stawem skokowym. Pionierskie operacje w Poznaniu – Radio Poznań (radiopoznan.fm)
Nowoczesne operacje w szpitalu im. J. Strusia – Aktualności | Info | Poznan.pl (www.poznan.pl)
Przełomowe operacje w miejskim szpitalu | wPoznaniu.pl

Innowacyjne operacje w poznańskim szpitalu – RMF 24

Czterem pacjentom wszczepiono nowoczesne endoprotezy.

Posted in Aktualności by Paweł Głuszak