Otwarcie Pracowni 3-Teslowego Rezonansu Magnetycznego

30 maja 2023

Szanowni Państwo

26 maja 2023r. w naszym Szpitalu została otwarta Pracownia 3-Teslowego Rezonansu Magnetycznego. Jest to jedno z najbardziej precyzyjnych i nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, które dedykowane jest między innymi do ostatecznej weryfikacji powziętej diagnozy lekarskiej a także do obrazowania kardiologicznego, neurologicznego, urologicznego i neurochirurgicznego. Dla Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu 3-Teslowy rezonans magnetyczny, razem z robotem chirurgicznym da Vinci, oznacza zapewnienie naszym pacjentom kompleksowego i aktualnie najbardziej precyzyjnego leczenia: od diagnostyki po zabieg operacyjny.

Zastosowanie oraz możliwości rezonansu prezentowali: dr n.med. Paweł Skrzywanek – Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej oraz dr n. med. Marek Słomczyński – Ordynator Oddziału Kardiologii. W otwarciu Pracowni wzięli udział: Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Poznania, którzy współfinansowali zakup 3-Teslowego rezonansu i robota chirurgicznego da Vinci.

***

Teleskop: 26.05.2023 godz.21:30 (tvp.pl)

Takiego sprzętu jeszcze nie było. Szpital zyskał nowoczesny rezonans (wpoznaniu.pl)

Najnowocześniejszy sprzęt w poznańskim szpitalu. Diagnostyka będzie dwa razy szybsza! | Głos Wielkopolski (gloswielkopolski.pl)