Operacje bariatryczne w Szpitalu Strusia

23 listopada 2023

Specjaliści z Oddziału Chirurgii Ogólnej, Laparoskopowej i Endokrynologicznej Szpitala Miejskiego im. J. Strusia właśnie przeprowadzili pierwsze trzy operacje rękawowej resekcji żołądka – w ramach chirurgicznego leczenia otyłości. Tym samym Szpital Strusia stał się drugim w Poznaniu ośrodkiem zajmującym się kompleksowym i refundowanym przez NFZ leczeniem pacjentów bariatrycznych.

Przygotowanie pacjenta do zabiegu zmniejszenia żołądka trwa około 6 miesięcy, w tym czasie przeprowadzanych jest szereg szczegółowych i kompleksowych badań oraz konsultacji kwalifikujących go do resekcji. Ten proces w Szpitalu Strusia traktowany jest w sposób holistyczny. Zespół bariatryczny składa się z lekarzy chirurgów, dietetyka i psychologa, ale współpracują z nim specjaliści innych dziedzin medycyny (endoskopista, pulmonolog, anestezjolog, kardiolog, fizjoterapeuta). Zarówno przed jak i  po zabiegu o skuteczności leczenia bariatrycznego w szczególny sposób decyduje zaangażowanie i determinacja pacjenta, który będzie objęty opieką medyczną nawet przez kolejnych 5 lat.

Wykonane przez naszych chirurgów pierwsze zabiegi resekcji żołądka były poprzedzone wielomiesięcznym przygotowaniem i szkoleniami, w których uczestniczyli w wielu ośrodkach w Polsce zajmujących się bariatrią.

Otyłość jest chorobą cywilizacyjną, stąd nowa oferta medyczna Szpitala im. J. Strusia stanowi odpowiedź na szybko rosnące zapotrzebowanie społeczne.

Pierwsze operacje zmniejszenia żołądka w szpitalu im. J. Strusia. To szansa dla otyłych poznaniaków | Głos Wielkopolski (gloswielkopolski.pl)

Teleskop: 22.11.2023 godz.18:30 (tvp.pl)

Wielkopolska Warta Poznania: Leczenie otyłości (21.11.2023) (tvp.pl)

Dla tych pacjentek to była jedyna możliwość odzyskania zdrowia – Radio Poznań (radiopoznan.fm)