Wyszukiwanie treści
Szukaj

12 lutego 2024

Jestem byłym pacjentem INK tutejszego Oddziału Kardiologicznego oraz Oddziału Dziennej Rehabilitacji Kardiologicznej. Dnia 23.11.2023r., po wstępnym rozpoznaniu przez ZRM ostrego zawału serca, zostałem przewieziony do szpitala, gdzie natychmiast trafiłem na blok operacyjny i przeszedłem zabieg ratujący życie. Wielokrotnie już bezpośrednio wyrażałem swoją wdzięczność, chciałbym jednak również w taki sposób podziękować, tym razem Panu Dyrektorowi, za wszystko co spotkało mnie ze strony personelu szpitala przez ostatnich kilka tygodni.
Zarządzając dużym podmiotem często nie sposób dostrzec każdy aspekt jego działalności i efekty pracy poszczególnych pracowników, dlatego bardzo pragnę podkreślić, że to ogromny powód do dumy móc szczycić się tak wspaniałą kadrą.

W imieniu własnym oraz mojej rodziny pragnę wyrazić najserdeczniejsze podziękowania, a także wielką wdzięczność dla całego personelu medycznego za wspaniałą opiekę, której doświadczyłam podczas pobytu na Pododdziale INK Kardiologii i podczas kilkutygodniowego procesu rehabilitacji kardiologicznej. Z całego serca dziękuję lekarzom, a szczególnie pani doktor Weronice Greberskiej oraz panu doktorowi Tomaszowi Łuczakowi za ich profesjonalizm, ogromną wiedzę i doświadczenie. Wielka dbałość o szczegóły oraz indywidualne podejście sprawiły, że zarówno wdrożone leczenie chirurgiczne jak i farmakologiczne natychmiast odnosiły zamierzony skutek, a empatia, poczucie bezpieczeństwa oraz szczerość z kontakcie z pacjentem, jaką cechują się Ci lekarze, sprawiły, że leczone były jednocześnie moje ciało dusza. Jestem również bardzo wdzięczny za zakwalifikowanie mnie do Programu KOS oraz możliwość skorzystania z szerokiego zakresu fachowej i kompleksowej pomocy jaki oferuje poważnie choremu. Począwszy od specjalistycznych badań i analiz, przez bieżącą opiekę lekarską, po absolutnie bezcenne poradnictwo z zakresu dietetyki czy psychologii. Dla mnie jednak chyba najważniejsza była fizyczna rehabilitacja oraz dedykowane dla pacjentów kardiologicznych ćwiczenia. Wykonywanie ich pod czujnym, niezwykle fachowym okiem pani Pauliny (nie znam niestety nazwiska) z każdym dniem sprawiało, że czułem faktyczny powrót do lepszego zdrowia. Dokładny dobór wykonywanych aktywności, ogromna troska o pacjenta, empatia, życzliwość, serdeczność, holistyczne podejście, ale także poczucie bezpieczeństwa jakie otrzymałem ze strony pani Pauliny naprawdę przywracały mi wiarę, że będę mógł jeszcze funkcjonować w społeczeństwie jako w miarę zdrowy i pełnowartościowy człowiek. Moje szczególne podziękowania i szacunek składam również na Pana ręce dla pani doktor Angeliny Przywarskiej. Jej niezwykłe zaangażowanie w opiekę nad pacjentem, pełen profesjonalizm, wnikliwość, ciągła obecność, troska, życzliwość oraz bardzo indywidualne, wręcz nieprzeciętnie podejdzie do pacjenta, jest czymś absolutnie niecodziennym, nawet jeśli mówimy o wysokich standardach leczenia. Jestem szczęśliwy, że trafiłem pod opiekę pani doktor. Na uwagę również zasługuje opieka Ratowników Medycznych, którzy tak niezwykle fachowo i troskliwie zaopiekowali się mną od przyjazdu do mojego domu aż do przekazania na SOR w dniu 23.11.2023r., ale także w dniu 7 grudnia 2023r. kiedy po raz drugi, tym razem z podejrzeniem kolejnego zawału, trafiłem na SOR. Ich kompetencja, sprawne działanie i trafne decyzje, ale także ogromny spokój, opanowanie i empatia sprawiają, że pacjent od pierwszej chwili kontaktu czuje się komfortowo zaopiekowany, a w tak krytycznym dla niego i rodziny momencie nie ma innej cenniejszej rzeczy.

Całe grono życzliwych osób z jakimi zetknąłem się podczas mojego pobytu w szpitalu oraz późniejszych wizyt w Poradni Kardiologicznej i Dziennej rehabilitacji, zarówno personelu medycznego jak i pomocniczego przywróciło mi wiarę w wyzdrowienie, w służbę zdrowia oraz w zwykłe, ale tak bardzo niezwykłe „człowieczeństwo”. Raz jeszcze z całego serca dziękuję za wszystko.

Szanowny Panie Dyrektorze! Serdecznie Panu gratuluję tak wyśmienitego doboru kadry, a co za tym idzie tak upragnionego przez pacjentów świadectwa najwyższych standardów, jakimi może pochwalić się placówka medyczna!

Z wyrazami szacunku oraz wdzięczności Hubert K.

Posted in Podziękowania by Szymon Wyczałek