Poznań w Formie: Sukces Akcji Zdrowotnej na Międzynarodowych Targach Poznańskich

15 kwietnia 2024

W sobotę, 13 kwietnia, Miasto Poznań zorganizowało wyjątkową akcję zdrowotną pod nazwą „Poznań w Formie”. Wydarzenie odbyło się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przyciągając wielu mieszkańców, którzy mieli okazję skorzystać z bezpłatnych badań oferowanych między innymi przez zespół naszego Szpitala.

Celem akcji było propagowanie profilaktyki zdrowotnej oraz umożliwienie mieszkańcom dostępu do istotnych badań diagnostycznych. W ramach wydarzenia udostępnione zostały bezpłatne badania na diagnostykę chorób prostaty (PSA), wirusa zapalenia wątroby typu C (HCV) oraz wirusa HIV.

Kilkadziesiąt osób skorzystało z okazji, aby poddać się tym badaniom, co dowodzi, jak istotna jest taka inicjatywa w społeczności. Wyniki badań były dostępne na miejscu, a każdy z pacjentów miał możliwość skonsultowania ich z lekarzem. Ta bezpośrednia interakcja pozwalała na szybką ocenę stanu zdrowia oraz udzielenie niezbędnych porad i wsparcia.

Akcja „Poznań w Formie” nie tylko umożliwiła mieszkańcom skorzystanie z bezpłatnych badań, ale również miała istotne znaczenie edukacyjne. Promowanie profilaktyki zdrowotnej i regularnych badań może przyczynić się do wcześniejszego wykrywania chorób oraz poprawy stanu zdrowia społeczności.