Wyszukiwanie treści
Szukaj

Oddział Kardiochirurgii

Lokalizacja:

blok C i H, piętro 2

Ordynator oddziału
prof. dr hab. med. Ryszard Kalawski

prof. dr hab. med. Ryszard Kalawski

Pielęgniarka oddziałowa
Maria Zub

Maria Zub

Opis:

Oddział oferuje szeroki zakres usług medycznych w zakresie chorób układu krążenia.

Oddział prowadzi diagnostykę kardiologiczną, zaczynając od niezbędnych badań nieinwazyjnych, poprzez inwazyjne badania kardiologiczne, a kończąc na zabiegach kardiochirurgicznych. Od kilku lat Oddział wykonuje 1000 dużych operacji kardiochirurgicznych w coraz większym procencie z zakresu zabiegów małoinwazyjnych. Szkolenia w ośrodkach zagranicznych, zwłaszcza niemieckich, pozwala na stałe poprawianie jakości leczenia. Z każdym rokiem poszerzamy zakres oraz ilość wykonywanych usług.

 1. Diagnostyka nieinwazyjna
  • Pracownia EKG i Prób Wysiłkowych – wyposażona w skomputeryzowane stanowisko do wykonywania testów wysiłkowych – badania wykonywane są na cykloergometrze rowerowym.
  • Pracownia Echokardiografii – aparat echokardiograficzny umożliwia uzyskanie obrazu serca, jego kurczliwości oraz ocenę funkcji zastawek.
 2. Diagnostyka inwazyjna i zabiegi inwazyjne
  • Pracownia Serca i Naczyń – wyposażona w nowoczesny aparat angiograficzny umożliwiający diagnostykę inwazyjną (koronarografie), zabiegi koronaroplastyki i implantacji stentów oraz zabiegi wszczepiania stymulatorów i programowania parametrów stymulacji.
 3. Zabiegi kardiochirurgiczne
  • Blok Operacyjny – składający się z dwóch klimatyzowanych sal operacyjnych, nowocześnie wyposażonych, na których wykonywane są zabiegi w krążeniu pozaustrojowym – operacyjne leczenie choroby wieńcowej (by-passy), wady zastawek serca, wady wrodzone (ASD, VSD), tętniaki aorty i inne.
  • Sala Intensywnego Nadzoru Pooperacyjnego – wyposażona w nowoczesny sprzęt anestezjologiczny, potrzebny do monitorowania pacjentów po zabiegach kardiochirurgicznych.
 4. Poradnia kardiochirurgiczna
  • Porady kardiologiczne, kwalifikacja do zabiegów kardiochirurgicznych.
  • Kontrola pacjentów po zabiegach kardiochirurgicznych.

Oddział uczestniczy w programie ostrych zawałów dla Poznania i województwa wielkopolskiego.

Kontakt:
Sekretariat 61 8739 283
Pielęgniarka Oddziałowa 61 8739 280
Dyżurka lekarska (anestezjologiczna) 61 8739 253
Dyżurka lekarska (chirurgiczna) 61 8739 253
Dyżurka pielęgniarska (I pietro) 61 8739 251
Informacje dodatkowe
Personel oddziału
Procedura przyjecia planowego na oddział