Utylizacja dokumentacji medycznej z 1998 r.

13 marca 2019

Dyrekcja Wielospecjalistycznego Szpitala im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo – Leczniczym SP ZOZ przy ul. Szwajcarskiej 3 w Poznaniu informuje o zaplanowaniu na dzień 08.04.2019r.  brakowaniu dokumentacji medycznej z 1998 r z oddziałów: Wewnętrznego , Okulistycznego, Urologicznego, Chirurgicznego, Neurologicznego, Rehabilitacyjnego, Reumatologicznego, Intensywnej Terapii, Dermatologicznego, Kardiochirurgicznego, Zakaźnego, Wewnętrznego i Hematologii.

Podstawa prawna art. 29 Ustawy o Prawach Pacjenta i Rzecznika Praw Pacjenta z dnia 06.11.2008r. podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych przechowuje dokumentację medyczną przez okres 20 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym dokonano ostatniego wpisu.