Plany rozbudowy naszego Szpitala

6 października 2023

Nowy, czterokondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni około sześciu tysięcy metrów kwadratowych, w którym znajdą się między innymi oddziały: geriatrii, ortopedii i traumatologii ruchu, rehabilitacji neurologicznej i kardiologicznej. Nowy budynek będzie funkcjonalnie połączony łącznikami naziemnymi i podziemnymi z istniejącym.

Takie są plany poznańskiego samorządu na rozwój Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu. Inwestycja planowana jest na lata 2024 – 2027 a jej szacowany koszt to 130 mln zł. Samorząd chce pozyskać na to dofinansowanie zarówno rządowe, jak i unijne. Taka rozbudowa  Szpitala Strusia stanowi odpowiedź na realne potrzeby naszych pacjentów, których chcemy objąć możliwie najbardziej kompleksową i najbardziej profesjonalną opieką.

Ile Poznań wydaje na zdrowie przez PiS? Wśród wydatków jest gabinet ‚bez klauzuli sumienia’ i in vitro (wyborcza.pl)

Szpital im. Strusia w Poznaniu ma zostać rozbudowany. W planach również modernizacja żeńskiej części oddziału szpitala im. F. Raszei | Głos Wielkopolski (gloswielkopolski.pl)

131,2 mln zł przez 4 lata w Poznaniu. Miasto obiecuje dalsze inwestycje w ochronę zdrowia | wPoznaniu.pl

Szpital im. Strusia w Poznaniu czeka duża rozbudowa – Radio Poznań (radiopoznan.fm)