Przełomowe wyniki badań naszych kardiologów

9 listopada 2023

Szanowni Państwo

Po raz pierwszy w Polsce zespół pod kierownictwem Prof. dr hab. Pawła Burchardta z Oddziału Kardiologicznego Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu – przy wykorzystaniu AI – przeprowadził badania oceny zaburzeń funkcji poznawczych u pacjentów hospitalizowanych z powodu zawału serca. Z badań wynika, że aż około 30% pacjentów prezentowało deficyty poznawcze, co ma ogromne znaczenie kliniczne np. w zakresie stosowania się do zaleceń lekarskich i nie przyjmowania leków. Wyniki badań zespołu Prof. Burchardta spotkały się z ogromnym zainteresowaniem świata naukowego i były prezentowane na wielu prestiżowych konferencjach kardiologicznych.

Co trzeci pacjent, który przeszedł zawał, ma problemy z uwagą. Poznaniacy przebadali chorych za pomocą Al (wyborcza.pl)

Sztuczna inteligencja pomogła ocenić stan pacjentów po zawale. Wyjątkowe badanie lekarzy i naukowców z Poznania | Głos Wielkopolski (gloswielkopolski.pl)

Sztuczna inteligencja pomogła poznańskim lekarzom ustalić, dlaczego pacjenci po zawale nie stosują się do ich zaleceń – Radio Poznań (radiopoznan.fm)

Pierwsze takie badania w Polsce (tvp.pl)