Idee i wyzwania współczesnej transplantologii

21 marca 2024
Pracownicy medyczni wzięli udział w pierwszym spotkaniu propagującym idee transplantologii. Prowadzącymi szkolenie byli Koordynatorzy Regionalni Poltransplantu – Wojciech Czapiewski i Alicja Najdek.
Bardzo cieszy nas fakt, że jako Szpital Miejski otrzymaliśmy pochwałę za najbardziej dynamiczny i skuteczny proces otrzymania Akredytacji Donacyjnej.

Poznaliśmy historię transplantologii na Świecie i w Europie oraz światowe doniesienia dotyczące badań na rzecz rozwoju donacji na Świecie. Poruszane zostały aspekty prawne, moralne oraz etyczne związane z pobieraniem i przeszczepianiem organów. Przedstawione zostały również dotychczasowe statystyki dotyczące aktywności donacyjnej w wielkopolskich szpitalach.
Cykl spotkań poszerzający wiedzę personelu medycznego w temacie transplantologii organizowany jest przez Zespół Donacyjny Szpitala oraz Pielęgniarkę Naczelną i Pielęgniarkę Przełożoną.

Posted in Aktualności by Paweł Głuszak