Dr n. med. Marcin Żytkiewicz uhonorowany statuetką „Mentora”

25 marca 2024

Jest to nagroda środowiska młodych lekarzy dla swoich Nauczycieli, którzy w działalności dydaktycznej dali się poznać z jak najlepszej strony.
Doktor nie odmówi pomocy i rady w najtrudniejszych sytuacjach, nawet w trakcie dyżurów. Osobiście nadzoruje realizację programu specjalizacji. Jest przykładem pełnej szacunku, spokoju i wyrozumiałości w komunikacji z pacjentami i ich rodzinami – podkreślał wręczający nagrodę dr n. med. Karol Lubarski, przewodniczący Komisji ds. Młodych Lekarzy.
Doktor Żytkiewicz kieruje Oddziałem Chorób Wewnętrznych. Cechuje go sprawna organizacja pracy, dał się poznać jako szef skrupulatnie przestrzegający prawa pracy, cierpliwy nauczyciel, a nade wszystko bardzo kompetentny medyk. Szpitalną interną kierował także w czasie pandemii koronawirusa, kiedy placówka została przekształcona w szpital jednoimienny. Na oddział wewnętrzny trafiali wtedy pacjenci w najcięższym stanie. – Młodzi lekarze otrzymywali od Doktora ogromne wsparcie w tym bardzo trudnym okresie – dodał dr Lubarski.
Gratulujemy!

źródło i zdjęcia: Wielkopolska Izba Lekarska