Ambulatoryjne badania gastroskopii i kolonoskopii

Ambulatoryjne nadania gastroskopii i kolonoskopii

Od kwietnia w Pracowni Endoskopii Pokarmowej będą wykonywane ambulatoryjnie badania gastroskopii i kolonoskopii w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.  Ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne udzielane są na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza

Rejestracja:

Telefoniczna pod numerem telefonu 61 8739 427 lub 61 8739 016

Poniedziałek, wtorek, czwartek oraz piątek w godz. 8:00 – 14:00

Środa w godz. 8:00 – 12:00

Osobista

Poniedziałek, czwartek w godz. 8:00 – 18:00

Wtorek, środa w godz. 8:00 – 19:00

Piątek w godz. 8:00 – 15:35

Zarówno kolonoskopia, jak i gastroskopia to endoskopowe badania przewodu pokarmowego. Gastroskopia pozwala obejrzeć przełyk, żołądek i część dwunastnicy, natomiast podczas kolonoskopii lekarz ogląda przede wszystkim jelito grube, a jeśli zachodzi taka potrzeba może od razu usunąć wykryte drobne zmiany, zazwyczaj polipy.

Badania endoskopowe zleca pacjentom lekarz w przypadku podejrzenia choroby układu pokarmowego.

Więcej informacji w zakładce Pracownia Endoskopii Pokarmowej:  https://www.szpital-strusia.poznan.pl/pracownie/pracownia-endoskopii-pokarmowej/